ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7685329
*
nr 768 5329
Spegel
förgylld, sekelskifte 1900, höjd: 60
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2012
kl 19:43:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/7 08:48:47
1
100 kr
23/7 17:07:17
2
150 kr
28/7 21:16:02
3
200 kr
29/7 11:04:09
4
250 kr
30/7 18:32:12
3
300 kr
30/7 18:49:59
2
500 kr
30/7 19:29:13
5
400 kr
30/7 19:29:47
5
500 kr
30/7 19:30:21
5
550 kr
30/7 19:32:12
2
Vinnande bud
30/7 19:37:12
5
650 kr
30/7 19:38:10
5
750 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 768 5329
Spegel
förgylld, sekelskifte 1900, höjd: 60
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/7 08:48:47 | 1 | 100 kr |
| 23/7 17:07:17 | 2 | 150 kr |
| 28/7 21:16:02 | 3 | 200 kr |
| 29/7 11:04:09 | 4 | 250 kr |
| 30/7 18:32:12 | 3 | 300 kr |
| 30/7 18:49:59 | 2 | 500 kr |
| 30/7 19:29:13 | 5 | 400 kr |
| 30/7 19:29:47 | 5 | 500 kr |
| 30/7 19:30:21 | 5 | 550 kr |
| 30/7 19:32:12 | 2 | Vinnande bud |
| 30/7 19:37:12 | 5 | 650 kr |
| 30/7 19:38:10 | 5 | 750 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



